Pomoc Ukrajine!

Dnes (07.01.2015) na sviatok svätého Jána Krstiteľa sme v spolupráci s Gréckokatolíckou charitou a inými farnosťami ukončili zbierku zimných vecí a trvanlivých potrvaín na pomoc východnej Ukrajine, sužovanej vojnou a nepokojami. Všetkým darcom vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať!
Čítaj ďalej o Pomoc Ukrajine! »

Sviatok Bohozjavenia

V tento deň sa v rámci sviatku s názvom Bohozjavenie pripomína Ježišov krst v rieke Jordán, ktorý bol začiatkom jeho verejného účinkovania, teda jeho verejným zjavením sa ľudstvu. Na Východe sa kedysi v tento deň zároveň slávilo aj Narodenie Pána, až neskôr sa zaviedlo jeho slávenie 25. decembra. V byzantskom obrade je Bohozjavenie jedným z...
Čítaj ďalej o Sviatok Bohozjavenia »

Dobrá novina

V dňoch 27. a 28.12.2014 sa v našej farnosti uskutočnila Dobrá noviny, pri ktorej mládež a členky chrámového zboru prinášali posolstvo narodenia Ježiša Krista do rodín v našej obci.
Čítaj ďalej o Dobrá novina »
Ukazujem 26 - 28 z 28 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 6